Podczas naszego pierwszego spotkania zaczynam od wywiadu z klientem oraz od ustalenia, czy terapia w ogóle ma szansę powodzenia i jestem w stanie pomóc. Mały odsetek osób nie jest podatnych na hipnozę, a do tego niepodatność zwiększają zażywane leki antydepresyjne, psychotropy, narkotyki oraz alkohol. Udzielam również wszystkich informacji, jakie klient chciałby uzyskać i rozwiewam wszelkie wątpliwości związane z procesem hipnozy. Spokój i poczucie bezpieczeństwa są kluczowe dla udanej terapii.

Po krótkiej rozmowie i ustaleniu z jakim problemem mamy do czynienia mogę przejść do działania. Pierwszym etapem każdej sesji jest wprowadzenie osoby w trans hipnotyczny. Polega to na około 15-20 minutowej relaksacji, w trakcie której mózg osoby hipnotyzowanej powoli się przechodzi na niższy zakres fal mózgowych. Co ważne, w trakcie całego procesu taka osoba jest w pełni świadoma tego co się dzieje i tylko ona kontroluje cały proces podążając za moim głosem i sugestiami.

W chwili, gdy mam pewność, że klient znajduje się w transie hipnotycznym przechodzę do części terapeutycznej, czyli kluczowego momentu terapii. To w tej chwili w umyśle danej osoby zachodzą zmiany skutkujące usunięciem, bądź rozwiązaniem problemu. Zakres metod terapeutycznych, którymi dysponuję jest bardzo szeroki, a metoda zależna od tego jaki jest problem klienta. Wśród najbardziej powszechnych, które leczę znajduje się m.in. depresja, nerwica, alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, leków, papierosów, zaburzenia odżywiania, nerwowość, wybuchowość, agresja, brak koncentracji, niechęć do życia, myśli samobójcze.

Po zakończeniu części terapeutycznej następuje wybudzenie klienta oraz omówienie tego co podczas sesji się wydarzyło. Cała wizyta w zależności od skali i rodzaju problemu trwa od 1-2 godzin. Zawsze zalecam minimum 3 sesje, które dają gwarancję powodzenia. W przypadku bardziej złożonych chorób i problemów w 95% przypadków jestem w stanie pomóc maksymalnie w ciągu 5 sesji.

Szukasz sprawdzonego hipnoterapeuty w swojej okolicy? Możesz go znaleźć dzięki stronie https://hipnoterapeuci.pl/

4/5 - (90 votes)