MIT ⛔️ 
Z hipnozy można się nie wybudzić

FAKT ✅
Hipnoza nie jest snem, jest to po prostu stan odmiennej świadomości. Zdarzają się sytuacje, gdy na terapię trafia osoba bardzo zmęczona, np. po całym dniu pracy i pod wpływem głębokiego rozluźnienia po prostu zaśnie, ale będzie to zwykła fizjologiczna drzemka, z której osoba wybudzi się w trakcie wyprowadzania z transu.

MIT ⛔️ 
Hipnoterapeuta przejmie nade mną kontrolę.

FAKT ✅
Nic takiego nie ma miejsca. Posiadasz pełną świadomość oraz kontrolę nad całym przebiegiem procesu hipnozy. Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, bądź powiedzieć po prostu tego nie zrobisz. Nie wyjawisz numeru PIN do karty kredytowej i nie wyskoczysz z okna. Nawet pod wpływem silnych sugestii nie zmienisz swojego zachowania na takie, które jest niezgodne z twoim systemem wartości.

MIT ⛔️ Umiejętność hipnotyzowania to jakiś szczególny dar.
FAKT ✅ Hipnoza nie ma nic wspólnego z magią. To proces opierający się na udowodnionym naukowo funkcjonowaniu ludzkiego mózgu.

MIT ⛔️ Hipnoza tylko w pozycji leżącej.
FAKT ✅ Pozycja leżąca jest najmniej wskazaną pozycją, ponieważ zachodzi ryzyko, że zaśniesz podczas transu ????

MIT ⛔️ Na hipnozę podatne są osoby słabe psychicznie i naiwne
FAKT ✅ Nic podobnego, wręcz przeciwnie, żeby wejść w stan hipnozy trzeba mieć bogatą wyobraźnie oraz mieć silny charakter i umiejętność koncentracji.

MIT ⛔️ Po transie niczego nie pamiętasz.
FAKT ✅ W przypadku zwykłego transu zazwyczaj pamiętasz wszystko. W bardzo głębokim transie i tylko wtedy, gdy nie stawiasz barier i nie boisz się odpłynąć rzeczywiście pewne fragmenty spotkania mogą Ci uciec, tylko i wyłącznie wtedy kiedy po prostu na to pozwolisz.

MIT ⛔️ W trakcie transu nie można się ruszać ani odzywać.
FAKT ✅ W trakcie transu możesz mówić, ruszać się, a nawet pójść do toalety jeśli masz taką potrzebę. Powyższy mit wynika z jednej prostej przyczyny, zamknięcie oczu, cisza i koncentracja na poleceniach hipnotyzera gwarantuje szybsze wejście w trans, a co za tym idzie lepsze efekty hipnozy.

Szukasz sprawdzonego hipnoterapeuty w swojej okolicy? Możesz go znaleźć dzięki stronie https://hipnoterapeuci.pl/

4.2/5 - (21 votes)